20 lipca 2023

Jak usunąć nieprzyjemne, uciążliwe zapachy z pomieszczeń? Innowacyjne i szybkie usuwanie uciążliwego zapachu.

Skuteczne i innowacyjne usuwanie uciążliwych zapachów z pomieszczeń za pomocą urządzenia Nocospray i preparatu Nocolyse nocodor firmy Oxy'Pharm.

Uciążliwe zapachy w pomieszczeniach mogą być nie tylko nieprzyjemne dla ludzi, ale także wpływać negatywnie na komfort życia i pracę. Szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub gdzie występują specyficzne warunki, jak np. w restauracjach, hotelach, biurach, toaletach publicznych czy szpitalach, eliminacja tych nieprzyjemnych zapachów jest niezwykle istotna. W odpowiedzi na te potrzeby, firma Oxy'Pharm wprowadziła na rynek innowacyjne rozwiązanie w postaci urządzenia Nocospray oraz preparatu Nocolyse nocodor, które stanowią skuteczną i bezpieczną metodę walki z nieprzyjemnymi zapachami.

Deodoryzacja jest procesem usuwania nieprzyjemnych zapachów z różnych materiałów, powietrza lub środowiska ale często nie eliminuje jego przyczyny.

Celem deodoryzacji jest poprawa jakości powietrza oraz wyeliminowanie przykrych aromatów, które mogą być nie tylko uciążliwe, ale także wpływać negatywnie na nasze samopoczucie i komfort.

W przypadku deodoryzacji powietrza, często stosuje się różnego rodzaju środki chemiczne lub naturalne substancje o właściwościach neutralizujących zapachy. Mogą to być na przykład odświeżacze powietrza, olejki eteryczne, węgle aktywowane, czy też specjalne filtry. Dzięki nim możliwe jest eliminowanie przykrych zapachów pochodzących z kuchni, łazienek, czy innych źródeł, które mogą powodować nieprzyjemne wrażenia i dyskomfort.

Deodoryzacja ma także zastosowanie w przemyśle odzieżowym, gdzie stosuje się specjalne dezodoranty do tkanin, aby zneutralizować zapachy spowodowane potem czy długotrwałym noszeniem ubrań. Dodatkowo, deodoryzacja jest również stosowana w kontekście oczyszczania środowiska, na przykład w deodoryzacji ścieków czy przestrzeni publicznych.

Warto podkreślić, że deodoryzacja różni się od dezynfekcji, która ma na celu eliminację drobnoustrojów i bakterii, podczas gdy deodoryzacja koncentruje się głównie na usuwaniu zapachów. Skuteczna deodoryzacja przyczynia się do stworzenia bardziej przyjemnego, higienicznego i komfortowego otoczenia, zarówno w naszych domach, miejscach pracy, jak i w przestrzeni publicznej.

Do deodoryzacji czasto stosuje się oznonowanie, które może być skuteczne jest jednak toksyczną metodą i może degradacyjnie wpływać na wybrane materiały i urządzenia.

Deodoryzacja koncentruje się głównie na usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, a nie zawsze na eliminacji ich przyczyn. Oznacza to, że celem deodoryzacji jest neutralizacja zapachu lub przykrego aromatu, aby zapewnić świeże i bardziej przyjemne powietrze. Jednak deodoryzacja niekoniecznie usuwa źródło zapachu lub przyczynę jego powstania.

W przypadku nieprzyjemnych zapachów w środowisku, deodoryzacja może być skuteczna w zakryciu lub zamaskowaniu aromatu poprzez zastosowanie środków chemicznych lub naturalnych substancji, które neutralizują zapachy. Na przykład odświeżacze powietrza czy olejki eteryczne mogą ukryć nieprzyjemne zapachy i nadawać powietrzu przyjemny aromat.

Jednakże, jeśli przyczyną nieprzyjemnego zapachu jest obecność substancji szkodliwych, rozkładających się materiałów organicznych, pleśń, bakterie czy inne źródła zanieczyszczeń, deodoryzacja sama w sobie nie będzie skutecznym rozwiązaniem. W takich przypadkach konieczne może być zastosowanie innych metod, takich jak dezynfekcja, oczyszczanie, czy usuwanie źródła zapachu, aby skutecznie pozbyć się problemu. Tutaj rozwiązaniem jest metoda opracowana przez firmę Oxy'Pharm.

Podsumowując, deodoryzacja ma na celu zmianę zapachu i zapewnienie świeżości powietrza, ale nie zawsze eliminuje przyczynę nieprzyjemnego aromatu. W przypadku trwałych i powtarzających się zapachów, zaleca się identyfikację i rozwiązanie źródła problemu, aby zapewnić zdrowsze i przyjemniejsze środowisko i zastosowanie takich rozwiązań jak Nocospray i preparatu Nocolyse nocodor.

Dlaczego nieprzyjemne zapachy są problemem?

Nieprzyjemne zapachy mogą powstawać z różnych przyczyn, takich jak obecność bakterii, pleśni, grzybów czy rozkładających się substancji organicznych. Mogą również wynikać z dymu tytoniowego, oparów chemikaliów lub codziennych działalności, takich jak gotowanie, palenie, obecność zwierząt, toaleta czy przetwarzanie żywności. Nie tylko wpływają na samopoczucie, ale także mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza w przypadku osób z alergiami, astmą czy innymi schorzeniami oddechowymi.

Oto kilka ogólnych wskazówek, które mogą pomóc w usunięciu nieprzyjemnych zapachów:

 1. Wietrzenie mieszkania: Pierwszym i najprostszym krokiem jest otwarcie okien i wietrzenie pomieszczeń. Dzięki temu świeże powietrze z zewnątrz może przepłynąć przez wnętrze mieszkania, usuwając stęchliznę i zapachy.
 2. Czyszczenie: Regularne czyszczenie powierzchni, podłóg, dywanów, mebli i innych obszarów, które mogą zatrzymywać zapachy, pomoże ograniczyć źródło problemu.
 3. Neutralizatory zapachów: Istnieją różne dostępne na rynku neutralizatory zapachów, które mogą pomóc w zneutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów. Mogą to być w sprayu, żelu, aerozolu lub innej postaci.
 4. Ocet: Ocet jest naturalnym środkiem neutralizującym zapachy. Można go rozcieńczyć z wodą i używać do spryskiwania powierzchni, które wydzielają nieprzyjemne zapachy.
 5. Soda oczyszczona: Soda oczyszczona jest również skutecznym środkiem do eliminacji zapachów. Możesz posypać nią dywany i tapicerkę, a następnie odkurzyć po kilku godzinach.

Rozwiązanie firmy Oxy'Pharm - Nocospray i Nocolyse nocodor

Firma Oxy'Pharm, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie higieny i dezynfekcji, opracowała dwuskładnikowy system, który pozwala na skuteczne usuwanie uciążliwych zapachów. Urządzenie Nocospray wykorzystuje technologię zamgławiania, która pozwala na dokładne rozmieszczenie preparatu Nocolyse w postaci mgły w całym pomieszczeniu. Nocolyse nocodor, to silnie działający preparat, który działa na bazie biodegradowalnego nadtlenku wodoru oraz zawiera olejki eteryczne - oprócz właściwości dezynfekcyjnych (pełne spektrum bójcze) środek neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Jak działa urządzenie Nocospray i preparat Nocolyse Nocodor?

Fumigacja preparatu: Urządzenie Nocospray fumiguje preparat Nocolyse, dzięki czemu powstaje mgła składająca się z drobin o bardzo małej średnicy. To umożliwia równomierne rozprowadzenie środka we wszystkich zakamarkach pomieszczenia, w tym tam, gdzie tradycyjne metody docierają trudno.

Działanie na poziomie cząsteczkowym: Składniki preparatu Nocolyse nocodor reagują z zanieczyszczeniami na poziomie cząsteczkowym, skutecznie je neutralizując. W przeciwieństwie do perfum czy odświeżaczy powietrza, które jedynie maskują nieprzyjemne zapachy, Nocolyse nocodor usuwa ich przyczynę, co gwarantuje długotrwałe efekty.

Preparat Nocolyse nocodor nie pozostawia żadnych szkodliwych resztek ani substancji toksycznych.

Zalety korzystania z Nocospray i preparatu Nocolyse Nocodor:

 • Skuteczne usuwanie uciążliwych zapachów.
 • Neutralizacja zapachów na poziomie cząsteczkowym.
 • Bezpieczne dla zdrowia i środowiska.
 • Długotrwałe efekty, bez konieczności częstego stosowania.
 • Łatwy w użyciu i skuteczny nawet w trudno dostępnych miejscach.
 • Szybki i trwały efekt

Urządzenia do zamgławiania typu Nocospray, czyli urządzenia do tzw. "niskiej temperatury zamgławiania" (ang. cold fogging), są skutecznym sposobem na usuwanie nieprzyjemnych zapachów, w tym zapachu stęchlizny.

Oto kroki, które można podjąć, aby pozbyć się zapachu stęchlizny za pomocą urządzenia do zamgławiania Nocospray:

 1. Przygotowanie pomieszczenia: Upewnij się, że pomieszczenie, które zamierzasz oczyścić, jest odpowiednio wentylowane. Wyjmij z niego zwierzęta domowe i ludzi, a także przechowuj żywność w zamkniętych pojemnikach.
 2. Usuwanie źródła zapachu: Zanim przystąpisz do zamgławiania, spróbuj zidentyfikować i usunąć źródło zapachu stęchlizny. Może to być wilgoć, pleśń lub inne zanieczyszczenia.
 3. Wybór odpowiedniego środka do zamgławiania: Wybierz środek do zamgławiania, który jest skuteczny w usuwaniu zapachów stęchlizny czyli preparat Nocolyse nocodor.
 4. Przygotowanie urządzenia do zamgławiania: Zgodnie z instrukcjami producenta, przygotuj urządzenie do zamgławiania i zmontuj środek Nocolyse.
 5. Zamgławianie pomieszczenia: Uruchom urządzenie do zamgławiania i pozostaw je w pomieszczeniu na wymaganą ilość czasu, aby środek mógł dokładnie wypełnić powietrze i rozprzestrzenić się w całym pomieszczeniu. Ustaw wielkość pomieszczenia na urządzeniu.
 6. Wietrzenie pomieszczenia: Po zakończeniu procesu zamgławiania, pozostaw pomieszczenie otwarte na wystarczająco długi czas, aby świeże powietrze mogło je przewietrzyć.
 7. Powtórzenie procedury: W razie potrzeby powtórz procedurę zamgławiania, jeśli zapach stęchlizny lub inne zapachy nie zostały całkowicie usunięty za pierwszym razem.

Pamiętaj, że przed użyciem urządzenia Nocospray, koniecznie zapoznaj się z instrukcjami obsługi dostarczonymi przez producenta i stosuj się do zaleceń dotyczących bezpieczeństwa.

Wnioski:

Usunięcie uciążliwych zapachów z pomieszczeń może być wyzwaniem, szczególnie gdy tradycyjne metody zawodzą.

Firma Oxy'Pharm oferuje innowacyjne rozwiązanie w postaci urządzenia Nocospray i preparatu Nocolyse Nocodor, które skutecznie usuwają nieprzyjemne zapachy na poziomie cząsteczkowym, nie maskując ich, lecz eliminując przyczynę. To bezpieczne i przyjazne środowisku rozwiązanie, które pozwala cieszyć się świeżym i przyjemnym powietrzem w pomieszczeniach, które codziennie użytkujemy.

 

Hubert Przybylski
Prezes