29 grudnia 2019

Myjnie ednoskopowe w naszej ofercie

Pod koniec 2019 roku ruszyła sprzedaż myjni endoskopowych francuskiego producenta firmy Soluscope, która należy do Ecolab. Możemy się już pochwalić instalacją myjni TEE do sond do echokardiografii przezprzełykowej oraz jednej myjni Serie 4 i jednej szafy.

Mycie ultradźwiękowe jest bezpieczną i wydajną nowoczesną metodą zapewniającą doskonałe mycie w możliwie najkrótszym czasie. Ma wiele zalet w porównaniu ze zwykłymi metodami czyszczenia. Usuwa najbardziej uciążliwe zabrudzenia z elementów, do których jest bardzo trudny dostęp podczas mycia ręcznego oraz zmniejsza ryzyko uszkodzenia ciała lub infekcji, które mogą wystąpić podczas tej czynności.
Myjki ultradźwiękowe do użytku profesjonalnego polecane wszędzie tam, gdzie wymagane są wysokie standardy mycia w jak najkrótszym czasie. Wykorzystanie energii ultradźwiękowej oraz procesu znanego jako kawitacja w myjkach ultradźwiękowych gwarantuje najbardziej efektywne i dokładne mycie części trudnodostępnych oraz o skomplikowanych kształtach (elementy mechaniczne, przekładnie, odlewy, precyzyjne przyrządy).
Mikrobiologiczna jakość wody jest gwarantowana przez filtr końcowy wody 0,2μm oraz opcjonalny moduł trzy-etapowej filtracji wstępnej. Myjnie endoskopowe posiadają funkcję autodezynfekcji pozwalającą uniknąć ryzyka kontaminacji. Instalacja urządzeń wymaga tylko podłączenia zasilania elektrycznego oraz dopływu i odpływu wody. Jako mobilne i kompaktowe urządzenie, sprawdza się w każdych warunkach, również w niewielkich pomieszczeniach. Dostęp do preparatów chemicznych oraz filtra końcowego wody jest od frontu urządzenia, co umożliwia szybką i łatwą wymianę.

Ultradźwiękowe precyzyjne mycie jest najszybszym i najbardziej ekonomicznym sposobem usuwania oleju, smaru, opiłków, wiórów, pyłu na powierzchniach, biofilmu, substancji organicznych, itd., w następujących sektorach:
1. Laboratoria
2. Sektor dentystyczny
3. Sektor medyczny
4. Kontrola zakażeń
5. Przemysł mechaniczny i odtłuszczanie
6. Przemysł elektroniczny
7. Sektor jubilerski i zegarmistrzowski

Katarzyna Baran
Kierownik działu zamówień publicznych, mgr biotechnologii.