6 marca 2020

Ponad 5 mln zł dla małopolskich Ochotniczych Straży Pożarnych

Urząd marszałkowski wojewdztwa małopolskiego przeznaczył ponad 5 mln na dotację dla małpolskich jednostek OSP. Finansowanie obejmuje również zakup specjalistycznych pralnic  prania, dezynfekcji, impregnacji i suszenia specjalistycznej odzieży strażackiej wraz z dezynfekcją elementów wyposażenia strażaka do od Miele Professional. To jedyne urządzenia, która oprócz ubrania specjalnego zdezynfekują i wysuszą maski oddechowe.

Wśród celów dotacji znajduje się:

  • zakup i montaż sprzętu pralniczego, suszącego wraz z wyposażeniem i dodatkowym osprzętem do prania, dezynfekcji, impregnacji i suszenia specjalistycznej odzieży strażackiej wraz z dezynfekcją elementów wyposażenia strażaka.

Nowoczesny zestaw do prania, impregnacji i dezynfekcji oraz suszenia ubrań specjalnych składa się z:

  • pralki bębnowej wyposażonej w automatyczny system ważenia wsadu i automatycznego dostosowania ilości wody oraz energii, niezbędnej do przeprowadzenia cyklu prania. Urządzenie wyposażone jest w zestaw 4 zewnętrznych pomp automatycznie dozujących chemiczne środki piorące dla ubrań specjalnych stosowanych w Państwowej Straży Pożarnej, tj. alkaliczne środki wspomagające pranie, bazowe środki piorące, środki impregnujące i środki dez

Szczegóły programu znajdziecie na stronie internetowej https://bip.malopolska.pl/umwm w zakładce Rolnictwo → Konkursy oraz https://www.malopolska.pl w zakładce Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

Obszerny artykuł na ten temat: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/rolnictwo/malopolskie-osp-2020

Dlaczego pralnictwo w straży?

Pralnictwo ma na celu ochronę zdrowia i życia strażaków i ratowników. Konserwacja ubrań specjalnych polega bowiem na wyeliminowaniu szkodliwych substancji popożarowych znajdujących się i zalegających na wyposażeniu osobistym strażaków.

więcej:

https://www.greenpol.com.pl/pralnico-wirowka-pw-6080-vario-duplikat-1-264.html

Katarzyna Baran
Kierownik działu zamówień publicznych, mgr biotechnologii.