2 kwietnia 2021

Szpital covidowy w Augustowie - technologia w służbie bezpieczenstwa.

W związku z panującą pandemią, Szpital w Augustowie został całkowicie przekształcony w szpital dla pacjentów zakażonych wirusem Covid. Wartym podkreślenia jest fakt iż szpital dołożył wszelkich starań aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pacjentom jak i personelowi, sięgając przy tym po innowacyjne rozwiązania. 

Jedną z takich innowacji jest system zaawansowanego oczyszczania powietrza Plasmair Sentinel. Urządzenia Plasmair poprzez połączenie wysokiej klasy filtrów hepa i reaktora plazmowego skutecznie niszczą szkodliwe patogeny unoszące się w powietrzu, w tym także cząsteczki wirusowe. 

Dzięki bardzo dużej wydajności, urządzenia  Plasmair mogą z powodzeniem być stosowane nie tylko na salach chorych, ale i na korytarzach oddziałów szpitalnych, czyli tam gdzie jest największy ruch osób i gdzie ryzyko zakażenia jest bardzo wysokie. 

Augustowski szpital zakupił urządzenia Plasmair Sentinel na każdy oddział i wykorzystuje powyższą technologię aby zapewnić wszystkim osobom tam przebywającym powietrze pozbawione wirusów, bakterii oraz innych niebezpiecznych patogenów. 

Innowacyjność Szpitala w Augustowie oraz dbałość o bezpieczeństwo pacjentów i personelu warte jest niewątpliwie uwagi. Jest to inspirujący przykład jak zmaksymalizować bezpieczeństwo osób przebywających i pracujących w niebezpiecznych warunkach. 

Hubert Przybylski
Prezes