Greenpol - logo

Pralnice

Pralnice – bezpieczna dezynfekcja

Pralnico-wirówki to wytrzymałe i kompaktowe urządzenia do użytku profesjonalnego. Charakteryzują się: niskimi wartościami zużycia, bezpieczną dezynfekcją, łatwym wnoszeniem, ergonomiczną obsługą, innowacyjnym zbiornikiem kąpieli piorącej, profesjonalnym amortyzatorem i krótkim czasem prania. Innowacyjna technologia zapewnia lepszą jakość prania, ekonomiczność i komfort obsługi.
Pralnico-wirówki zapewniają maksymalne bezpieczeństwo higieniczne. To właśnie niezawodna dezynfekcja jest warunkiem prania tekstyliów w szpitalach i domach opieki. Specjalne programy termicznej i chemiczno-termicznej dezynfekcji zapewniają ją.

Opatentowany bęben SoftCare

W pralnico-wirówkach zastosowano opatentowany bęben SoftCare. Dzięki jego powierzchni o strukturze plastra miodu, pomiędzy ścianką bębna a tekstyliami tworzy się cienka warstwa wody. To z kolei wpływa na optymalną ochronę prania. Wszystkie prane tekstylia zachowują dłużej kształt i zwiększa się znacznie okres użytkowania.

Pralnice – przyjazne dla użytkownika

Wysokość załadunku jest tak dobrana, że wózek z praniem można umieścić bezpośrednio pod drzwiami. Skrzydłowe drzwiczki otwierają się od góry, co znacznie ułatwia załadunek i rozładunek. Dodatkowo pralnice są wyposażone w automatyczne pozycjonowanie i blokowanie bębna. Co oznacza, że na koniec procesu prania otwór bębna zostaje zablokowany w pozycji optymalnej dla rozładunku. Duży otwór drzwiowy znacznie ułatwia załadunek i rozładunek.

Pralnice a zwiększenie bezpieczeństwa i zdrowia strażaków

Strażacy to grupa zawodowa, która jest o 9% bardziej narażona na raka niż ogólna populacja, a 14% z nich umiera na raka. To właśnie rak jest jedną z głównych przyczyn śmierci strażaków w USA. Cząstki dymu są w stanie w znaczący sposób przeniknąć przez wszystkie części odzieży ochronnej, którą stosuje strażak. Wystarczy podnieść temperaturę powierzchni skóry o 5 stopni Celsjusza, aby jej przenikalność wzrosła o 400%. Wydaje się, że ubranie specjalnie chroni strażaków przed szkodliwym wpływem szkodliwych substancji. Niestety badania tego nie potwierdzają, dlatego po akcji pożarniczej należy podjąć różne czynności – m.in. wypranie swoich ubrań, butów, rękawic, kominiarki, aby wyeliminować szkodliwe substancje popożarowe znajdujące się i zalegające na wyposażeniu osobistym strażaków. Takie działanie znacząco zmniejsza ryzyko skażenia toksycznymi substancjami i związanych z tym powikłań.

Zalety i korzyści ze stosowania pralnic:

  • Krótki czas prania
  • Niskie zużycie zasobów i niskie koszty eksploatacji
  • Długi okres użytkowania
  • Dokładne pranie nawet bardzo brudnych tekstyliów
  • Delikatny proces prania za sprawą opatentowanego bębna SoftCare
  • Nieskomplikowana obsługa
  • Duży wybór programów prania specyficznych dla grupy docelowej